Neden Fezer?

Fezer, hortumlu kaldırma ve taşıma sistemleri ile çalışanların el veya beden güçleri ile yaptığı daha çok “hafif yüklerin” taşınmasına yönelik çözümler sunmaktadır. Bu sistemler çalışanların kol, omuz, sırt, bel ve dizlerine binen yükleri ortadan kaldırıp beden sağlığını korumasına yardımcı olur. Fezer Vakumlu Kaldırma Sistemleri ise 40 tona varan çok daha ağır yüklerde birden fazla işçinin farklı yöntemlerde uzun sürelerde yaptığı kaldırma-taşıma-döndürme işlemini tek operatörle çok daha kısa sürelerde, güvenli olarak yapabilmektedir.

Getirilmiş olan yeni yasal zorunluluklar sonucunda işletmeler çalışan personelin sağlığını da ön planda tutmaya başlamıştır. Uzun vadede hem çalışanların hem de işletmelerin faydasına olan bu zorunluluk vakumlu taşıma sistemlerinin önemini bir kat daha arttırmaktadır. DIN ISO 9001 kalite yönetimine göre yapılan düzenlemelerle, geniş kapsamlı müşteri hizmetlerimiz sizler için gerekli olan tüm şartları garanti etmektedir. Kolay malzeme transferi, verimli, ekonomik üretim süreçleri ve üst seviyede iş güvenliği konularında uzman bir firma olan FEZER, dünya geneline yayılmış bu ünüyle ön plana çıkmaktadır. İşçi sağlığı ve güvenliğini sağlamanın yanında Fezer çözümleri iş akış hızını önemli derecede arttırarak mali anlamda da çok büyük faydalar sağlamaktadır.

Fezer Vakumlu kaldırma sistemlerinin kullanıcı dostu yapısı, düşük bakım maliyeti ve kolay kurulumu sayesinde kullanıldığı işletmelerde çok kısa süre içerisinde işletmenin vazgeçilmez bir parçası haline gelmektedir.

Fezer Vakumlu Kaldırma Sistemlerinin sloganı “Simply Move More” yani “basit bir şekilde daha fazla taşı” anlamına gelmektedir. Bu sloganı ilke edinmemiz sonucunda tamamen müşterilerimize özel çözümler getiririz. En zorlu ürünlerde bile müşterilerimize sadece bir tedarikçi değil, önemli bir çözüm ortağı olduğumuzu ortaya koyarız.

Aynı anda hem büyük hem küçük ürünlerde çalışılmasını sağlayan farklı sistemlerimiz, özel aparatlarımız aynı zamanda dar manevra alanında çalışabilmesini sağlayabilmektedir. Bu sebepten bize gelen tüm talepler bizim için projedir, en basit standart çözümlerde bile her zaman daha iyi nasıl yapılabilir sorusunun cevabı aranır.

Özellikle büyük ve ağır parçaları ürünlerde vinç desteği ile uzaktan kumanda edilerek, ürünlerinizi istediğiniz noktaya kaldırarak taşınması sağlamaktadır. Bununla birlikte daha küçük parçalı ürünlerde çalışanın ürünü en kolay şekilde kavraması için çok farklı özelliklerde kumanda kolları bulunmaktadır.

Taşıma kolaylaştıran ekipmanlar dışında pnömatik bağlantılarla ürünlerin cihaz üzerindeki kumanda koluyla 90 derecelik bir açıdan alarak çevrilmesini veya yatay ürünün alınarak dikey hale getirilmesini veya 180 derecelik çevirme yaparak tamamen ters çevrilmesini sağlayan sistemlerimiz bulunmaktadır. Çok daha büyük yüklerde yine aynı şekilde ürünleri alarak 90 derece veya 180 derece çevirmek suretiyle yükleme veya taşıma yapabilmektedir.